Papier ksero do drukarki – jaki wybrać papier do drukarki atramentowej i laserowej? – Liberty

Wybór papieru do drukarki to z pozoru prosta sprawa. Jednak powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic jakie występują pomiędzy papierami dostępnymi na rynku i wybrać najlepszy dla naszego sprzętu i potrzeb.

Parametry papieru ksero, które musisz znać

Wybierając papier do drukarki musimy wziąć pod uwagę najważniejsze parametry opisane poniżej.

  • Gramatura podawana w gramach na metr2 i oznacza sztywność papieru. Im mniejsza tym papier jest bardziej miękki, natomiast im większa tym papier staje się sztywniejszy. Standardowy papier biurowy cechuje się gramaturą 80-100 g/m2 , papier wykorzystywany do tworzenia zaproszeń, menu lub oficjalnych ofert powinien mieć znacznie większą gramaturę nawet do 250 g/m2 .
  • Klasa, wyróżniamy trzy klasy papieru A,B,C. Klasa A cechuje największa jasność bieli, dzięki której kolory druku są żywe a obraz wyraźny. Pośrednia klasa B, sprawdzi się świetnie do codziennego użytku i druku czarno białego oraz kolorowego. Najniższą klasę papieru C poznamy po zgaszonym kolorze bieli, na którym sprawdzi się dobrze druk czarno biały.
  • Format – najbardziej popularnym do codziennego użytku w biurze jest A4. Najpopularniejsze drukarki domowe oraz biurowe drukują w formacie A4. Kolejne popularne formaty to mniejszy niż A4 fotmat B5 oraz większy od standardowego A3. Przy wyborze niestandardowych formatów należy upewnić się czy dana drukarka przystosowana jest do danych formatów.

Papier do zadań specjalnych

Gdy chcemy wydrukować zdjęcia, stworzyć wizytówki lub dyplom, sięgnijmy po specjalistyczny papier przeznaczony właśnie aby spełnić nasze oczekiwania. W naszym asortymencie znajdziemy takie rodzaje papierów jak:

  • papier wizytówkowy,
  • papier fotograficzny,
  • papier samoprzylepny,
  • papier do etykiet

Jaki papier do drukarki laserowej i atramentowej?

Papier komputerowy zwany także składanką nadaje się jedynie do druku na drukarkach igłowych, które nadal są popularnymi modelami w wielu firmach. Papier samokopiujący pozwala na wydrukowanie w tym samym czasie oryginału oraz kopii dokumentu. Papier dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych, jednokolorowe, dwukolorowe a nawet czterokolorowe. Najczęściej wybieranymi kolorami są biało-różowy, biały, biało-różowo-żółty.

Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci w wyborze idealnego papieru.

serwis@liberty.olawa.pl

Pamiętaj, nasza dostawa jest darmowa we Wrocławiu i nie tylko, sprawdź mapę darmowej dostawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *