aktualności

Organizery i pojemniki biurowe

 

Spis treści:
Organizery biurowe – co to jest i dlaczego warto je stosować?
Rodzaje organizatorów biurowych
Organizery biurkowe – jakie funkcje pełnią?
Organizer na biurko – jakie są jego zalety?
Wybór odpowiedniego organizera biurowego
Podsumowanie i korzyści wynikające z stosowania organizatorów biurowych.

 

Odpowiednia organizacja wszystkich  dokumentów jest niesamowicie istotna. Posiadając organizery biurowe znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy w danej chwili. Nie można także ukryć, że układanie przyborów biurowych i dokumentów w pojemnikach biurowych ułatwia pracę. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o organizerach biurowych.

Pojemniki biurowe – czyli nauka utrzymywania porządku w biurze

Żeby utrzymać porządek na biurku, konieczny jest zakup pojemników i organizerów biurowych. Dlaczego? Tak jak w szafie bez półek, ani drążków nie uda nam się utrzymać porządku, tak samo na biurku, na którym nie ma gdzie układać rzeczy, nie ma co liczyć na odpowiednią organizację. Żeby odpowiednio uporządkować swoją przestrzeń do pracy, mogą się przydać:

organizery do szuflad biurowych,

organizer biurowy na dokumenty,

pojemnik na przybory biurowe.

Poza tym warto zaopatrzyć się w planner w formie zeszytu z zakładkami lub kalendarz i ładne karteczki samoprzylepne, które będą cieszyć oko. Kołonotatnik z zakładkami, pozwala tworzyć bardzo ładne i przejrzyste notatki, które nietrudno jest segregować tematycznie. Niewielki kalendarz przy biurku zadba o dotrzymywanie terminów i nie pozwoli zapomnieć o żadnym obowiązku. Może mieć formę papierowej podkładki na biurko lub niewielkiej książeczki, którą można zawsze mieć przy sobie.

https://zamowienia.liberty.olawa.pl/579552/przybornik-na-biurko-tres-czarny-spb4a-cz-321884

Organizer biurowy do szuflady – czyli wygoda i porządek

Organizery do szuflad biurowych mieszczą wszystkie rzeczy, które nie są przydatne cały czas, przedmioty, które nieestetycznie prezentują się na biurku lub rzeczy prywatne, które zabieramy ze sobą np. na przerwę. Organizery umieszczane w szufladach, mają najczęściej gumową podkładkę, zarówno na spodniej warstwie, jak i w przestrzeni użytkowej. Dzięki temu nic się nie przesuwa i nie gubi, a porządek jest zachowany przez cały czas. Przyborniki tego rodzaju powinny być dopasowane wielkością do wymiarów szuflady. Zazwyczaj są płaskie i pozwalają zorganizować wszystkie niewymiarowe przedmioty. Organizer biurowy do szuflad odciąży przestrzeń roboczą i sprawi, że poczujemy się o wiele mniej przytłoczeni ilością otaczających nas przedmiotów.

https://zamowienia.liberty.olawa.pl/579408/przybornik-na-biurko-donau-dymny-7478001pl-02-107434

Organizer biurowy na dokumenty – obowiązkowy element w każdym biurze

Organizer biurowy na biurko, który tworzony jest z myślą o przechowywaniu w nim dokumentów, najczęściej ma formę kilku lub kilkunastu poziomych półek, czy szufladek mieszczących A4. Organizery przeznaczone na korespondencję przeważnie wyglądają bardzo podobnie, jednak skierowane są pionowo. Oczywiście ich przeznaczenie nie stanowi reguły i można zagospodarować je w taki sposób, w jaki nam wygodnie. Taki organizer kładziemy z boku biurka. Nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, ponieważ daje możliwość sortowania dokumentów i listów. Organizery na dokumenty często są wykonane z metalowych siatek, które nie ograniczają przepływu powietrza. Sprzyja to zachowaniu odpowiedniego stanu dokumentów przez długi czas, a także ułatwia idealne dopasowanie do nich dodatków biurowych takich jak kubek na długopisy, czy przybornik, które również często wykonywane są z tych samych materiałów. Jeśli mamy pewność, że dokumenty przy biurku już się nie przydadzą, należy przenieść je do kartonów archiwizacyjnych.

https://zamowienia.liberty.olawa.pl/532577/szuflada-na-dokumenty-titanum-srebrna-metalowa-3-polki-24x24x32-cm-m-301s-219624

Organizer na przybory biurowe – czyli jak mieć wszystko pod ręką?

Pojemnik na przybory biurowe sprawi, że nigdy więcej nie będziesz musiał szukać w pośpiechu długopisu, ani karteczki. Organizer na przybory biurowe tego rodzaju umożliwia trzymanie tych wszystkich rzeczy w jednym miejscu. Żeby wyposażyć odpowiednio swój organizer biurowy na biurko na każdą okazję, powinniśmy zadbać o umieszczenie w nim:

– przezroczystej taśmy klejącej i nożyczek,

– zakładek indeksujących,

– pisaków lub zakreślaczy,

– ołówków i gumek,

– czarnych i niebieskich długopisów,

– spinaczy lub zszywacza,

– samoprzylepnych, kolorowych karteczek,

– zwykłych, niewielkich karteczek bez warstwy klejącej.

To, co będzie przydawać się najbardziej, zapewne zostanie zweryfikowane w trakcie pracy, jednak warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Przyborniki na biurko występują w najróżniejszych konfiguracjach, co daje nam ogromne pole manewru w zakresie ich wyboru. Możemy zdecydować się na niewielkie, kompaktowe i przenośne przyborniki, a także o wiele bardziej rozbudowane, pojemne modele. Można zdecydować się na przybornik z szufladą, drobnymi przegródkami, specjalnym miejscem na długopisy lub płaskim pojemnikiem na spinacze.

https://zamowienia.liberty.olawa.pl/579494/przybornik-na-biurko-titanum-metalowy-20×9-7×10-cm-srebrny-m-851s-248636

Na co zwracać uwagę wybierając organizer biurowy?

Większości osób bardzo dobrze pracuje się w otoczeniu neutralnych, stonowanych kolorów, które nadmiernie nie rozpraszają i nie męczą wzroku. Stąd, oprócz przypadków osób, które czują się z tym dobrze, jaskrawe i krzykliwe kolory w biurze, lepiej będzie odpuścić. Nadmiar dodatków w takich kolorach może także rozpraszać współpracowników. Poza tym dobrze zwrócić uwagę na to, by wszystkie organizery ładnie ze sobą korespondowały. Mogą być w tym samym kolorze, mieć podobny wzór przewodni lub metalowe dodatki w tych samych kolorach. Odcienie szarości, granatu i błękitu podkreślą Twój profesjonalizm, natomiast przezroczysty lub ażurowy organizer ułatwi szybkie odnalezienie poszukiwanych przyborów.

Dlaczego warto korzystać z ogranizerów biurowych?

Organizery biurowe pozwalają wprowadzić niesamowity porządek i spokój do naszej przestrzeni. Dzięki nim nie będziemy stresować się nadmiarem obowiązków i rzeczy do zrobienia oraz mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy. Dzięki specjalnym szufladom na dokumenty można segregować je kategoriami np.: „pilne”, „niepilne”, „na dziś” lub „na jutro”. Wszystko, czego potrzebujemy do pracy, będzie w zasięgu ręki, co uniemożliwi częste rozpraszanie się i wycieczki po biurze w poszukiwaniu odpowiedniego długopisu. Jeśli będziesz korzystać z organizerów, notować wszystko w jednym miejscu i starać się odkładać rzeczy na swoje miejsce, wkrótce staniesz się o wiele lepiej zorganizowanym, niezawodnym pracownikiem. Może nawet uda Ci się przenieść umiejętności organizacyjne wypracowane w biurze, na pozostałe dziedziny życia i do domowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *