aktualności

Kalkulator biurowy, prosty, profesjonalny – jaki wybrać ?

Nieodzowny pomocnik w pracach wyliczeniowych zarówno w biurze jak i w szkole. Kalkulator to od wielu lat niezbędnik każdej osoby, która na co dzień mierzy się z trudnymi obliczeniami. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór począwszy od kalkulatorów prostych ze standardowymi funkcjami, po kalkulatory naukowe umożliwiające nawet najbardziej skomplikowane obliczenia. Przed dokonaniem zakupu dobrze wiedzieć czym różnią się kalkulatory, tak aby dopasować jego funkcje do wykonywanej pracy.

Kalkulator prosty – dla kogo będzie dobry ?

Kalkulator prosty zawiera podstawowe funkcje umożliwiające wykonanie działań takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie a także pozwoli obliczyć procenty bądź pierwiastek kwadratowy. Zastanawiając się jaki kalkulator można mieć na maturze, należy wybrać właśnie kalkulator prosty, który jest dozwolony przez CKE. Dzięki prostym funkcjom kalkulator prosty sprawdzi się świetnie w domowym biurze a także w szkole zarówno podstawowej jak i średniej na lekcjach matematyki. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli kalkulatorów prostych, występują także w różnych rozmiarach począwszy od rozmiarów małych kieszonkowych po duże biurkowe z dobrze widocznymi, dużymi przyciskami.

Kalkulator naukowy profesjonalny

Kalkulator profesjonalny to najlepsza pomoc przy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Dzięki zaawansowanym i rozbudowanym funkcją w kalkulatorach naukowych wykonywanie działań w biurach rachunkowych i księgowych, na studiach matematycznych staje się bardziej dokładne i wykonane w krótszym czasie. Szeroki wybór kalkulatorów naukowych pozwala na wybór takiego, którego funkcje będą pomocne w wykonywanej pracy. Jednym z najpopularniejszych kalkulatorów naukowych wybieranych przez naszych klientów jest Citizen SR135N w trwałej obudowie. Dzięki ekranowi, który pomieści 8 cyfr i dwie cyfry wykładnika, wyniki obliczeń są niezwykle precyzyjne. Jedynymi z funkcji, które wyróżniają kalkulator Citizen na tle innych jest opcja dziesiętna stałoprzecinkowa, odchylenie średnie i standardowe, funkcje hiperboliczne i wiele innych.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kalkulator ?

Podczas wyboru kalkulatora prostego lub naukowego należy zwrócić uwagę na obudowę i materiał, z którego jest wykonana. Kluczową rolę odgrywa także rozmiar kalkulatora, decydując się na kalkulator w formie kieszonkowej, powinien dobrze leżeć w dłoni, być lekki i poręczny. Kalkulatory biurowe często projektowane są tak aby były zawsze pod ręką, na biurku. Takie kalkulatory najczęściej mają możliwość regulowania wysokości ekranu, ich przyciski są większe, dzięki czemu każda cyfra i znak jest wygodnie rozstawiony i usprawnia codzienną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *