aktualności

Jak płacić bezpiecznie podczas pandemii ?

 

Spis treści:
Bezpieczeństwo płatności w czasach pandemii
Bezpieczne korzystanie z kart płatniczych w sklepach
Bezpieczne płatności online – co warto wiedzieć?

 

W obecnych czasach pandemii wywołanej przez koronawirusa, bezpieczeństwo i higiena stały się nad wyraz priorytetowe. Stała dezynfekcja, maseczki ochronne to jedne z wielu środków, które są stosowane w celu lepszej ochrony osobistej. Pojawiło się wiele sugestii dotyczących zmiany formy płatności z gotówkowej na bezgotówkową, która pomoże w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Jaką formę płatności najczęściej wybierali klienci ?

Gotówka czy karta?

Karty płatnicze, BLIK, smartfony, smartwatche to ostatnimi laty główne narzędzia płatnicze, które wybierają klienci. Czas pandemii koronawirusa znacznie wpłynął na zachowania konsumentów, czego przykładem jest wybór bezgotówkowych form płatności w sklepach stacjonarnych. Obecnie coraz więcej firm zachęca klientów do płatności bezgotówkowych, widok terminali płatniczych stał się pewnego rodzaju standardem nie tylko w supermarketach, dużych firmach ale też w niewielkich, lokalnych sklepach, firmach. Czy w przyszłości znikną płatności gotówkowe ?

Płatności gotówkowe mają szansę zniknąć ?

Wydawać się może, że płatność gotówką to zapomniana forma płatności a osoby, które z niej korzystają, robią to z przyzwyczajenia. Nic bardziej mylnego. Płatności bezgotówkowe, karty lojalnościowe to nasze dane, cyfrowe ślady, które po sobie pozostawiamy. Osoby ceniące ceniące sobie bezpieczeństwo w sieci, chroniące swoje dane osobowe, nadal pozostają wierne płatnością gotówkowym. Należy pamiętać, że nie w każdym miejscu zapłacimy kartą lub blikiem, gotówka „pod ręką” niejednokrotnie przyda się gdy rozładuje się telefon, zapomnimy zegarka czy też nastąpi problem z łączem internetowym.

Bezpieczna płatność podczas pandemii

Pandemia Covid-19 odcisnęła swoje piętno w każdym aspekcie naszego życia. Zaczęto przywiązywać szczególną uwagę do higieny i bezpieczeństwa, co widać obecne wchodząc do sklepów, firm czy nawet kina. Z początkiem marca 2020 roku konsumenci w trosce o bezpieczeństwo i nie rozprzestrzenianie wirusa zaczęli znacznie częściej wybierać formę płatności bezgotówkowej, po krótkim czasie zaobserwowano pojawienie się coraz to częstszych zachęt do wybierania właśnie tej formy płatności. Niewątpliwie płatności kartą, smartfonem czy też blikiem są szybsze, wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Płacąc gotówką mamy kontakt z wieloma bakteriami oraz wirusami co w dzisiejszych czasach może stanowić poważne zagrożenie. W miarę możliwości wybierajmy bezpieczniejsze metody płatności nie zapominając przy tym o gotówce, która może okazać się niezbędna w wielu przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *